Profiel

Lid sinds: 1 sep. 2022

Over

AS Vita Club vs RC Kadiogo free live score and video stream(2022/10/15)AiScore Football LiveScore provides you with unparalleled football live scores and football results from over 2600+ football leagues, cups and tournaments. Get live scores, halftime and full time soccer results, goal scorers and assistants, cards, substitutions, match statistics and live stream from Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1, Eredivisie, Russian Premier League, Brasileirão, MLS, Super Lig and Championship on AiScore. com.

O. - Uničov -:-14:30Hodonín - FK Frýdek-Místek -:-14:30Rosice - Hlučín -:-14:30Vítkovice - Vrchovina -:-15:00Kroměříž - Zlín B -:-ČESKO: Divize A10:15Petřín Plzeň - Rokycany -:-10:30Komárov - Aritma Praha -:-15:30Doubravka - Tochovice -:-15:30Hořovice - Mariánské Lázně -:-15:30Katovice - Český Krumlov -:-15:30Soběslav - Klatovy -:-ČESKO: Divize B10:15Česká Lípa - Louny -:-10:15Chomutov - Kosmonosy -:-10:15Libiš - Kladno -:-10:15Štětí - Neratovice -:-15:30Český Brod - Admira B -:-15:30Slaný - Vilémov -:-16:00Hvězda Cheb - Újezd Praha -:-ČESKO: Divize C10:15Brandýs n. L.

Breaking News: Asante Kotoko to face Burkinabe club RC Kadiogo in CAF CL Preliminary stage • Sahara FootballGhana Premier League champions Asante Kotoko to face Burkina Faso side Rail Club du Kadiogo in the first stages of the preliminary stages of the CAF Champions League. Asante Kotoko will travel to Burkina Faso for the first leg which will be played between the 9th and 11th of September while the second leg will be played between the 16th and 18th of September.

AiScore offers to all the soccer fans live scores, soccer LiveScore, soccer scores, league tables and fixtures for leagues, cups and tournaments, and not only from the most popular football leagues as England Premier League, Spain La Liga, Italy Serie A, Germany Bundesliga, France Ligue 1, but also from a large range of football countries all over the world, including from North and South America, Asia and Africa. Our football LiveScore scorecards are updated live in real-time to keep you up to date with all the football match LiveScore updates happening today along with football LiveScore results for all finished football matches for every football & soccer league. On the match page, our football scorecards are allowing you to view past game results for all previously played fixtures for every football competitions.

din Alba Iulia - ACS Targu Mures 1898 -:-14:00Viitorul Cluj - Corvinul Hunedoara -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 1014:00CSM Zalau - FC Olimpia Satu Mare -:-14:00Minerul Ocna Dej - Simleul Silvaniei -:-14:00Sighetu Marmatiei - Bihor -:-14:00Victoria Carei - CFR Kluž II -:-RUMUNSKO: Liga 1 ženy13:00Ol. Kluž Ž - Banat Ž -:-15:00Politehnica Temešvár Ž - Universitatea Galati Ž -:-RUSKO: Premier Liga13:00Chimki - Fakel Voronezh -:-13:00Torpedo Moskva - Lok. Moskva -:-15:30Krasnodar - Akhmat -:-18:30Dyn. Moskva - Orenburg -:-RUSKO: FNL 2 - sk.

Minsk 2 - Zhodino 2 -:-11:00Vitebsk 2 - Shakhter Soligorsk 2 -:-14:00Arsenal Dzyarzhynsk 2 - Minsk 2 -:-14:00Slavia Mozyr 2 - Energetik-BGU 2 -:-BĚLORUSKO: Vysshaya Liga ženy13:00Vitebsk Ž - FC Gomel Ž -:-14:45Dynamo Brest Ž - Bobruichanka Ž -:-BOLÍVIE: Division Profesional - Clausura21:00Universitario de Vinto - The Strongest -:-23:15Bolivar - Nacional Potosi -:-BOLÍVIE: Nacional B - Play Off19:00CD Enrique Happ - Libertad Gran Mamore -:-21:00Deportivo Juva - Destroyers -:-BOSNA A HERCEGOVINA: Premier League14:30Tuzla City - Igman K. -:-19:00Siroki Brijeg - Željezničar -:-BOSNA A HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH15:00Bratstvo Gracanica - Jedinstvo Bihac -:-15:00Gorazde - Banovici -:-15:00GOSK Gabela - BFK Simm Bau -:-15:00Gradacac - Travnik -:-15:00Kakanj - Radnicki Lukavac -:-15:00Tomislav - Hadzici -:-BOSNA A HERCEGOVINA: Prva Liga - RS14:30Drina Zvornik - Modrica -:-14:30Famos Vojkovici - Krupa -:-14:30Ljubic Prnjavor - Omarska -:-14:30Prijedor - Podrinje Janja -:-14:30Tekstilac - Slavija -:-14:30Zeljeznicar Banja Luka - Novi Grad -:-16:30Sutjeska Foca - Laktasi -:-BRAZÍLIE: Série A00:00Goias - Corinthians -:-BRAZÍLIE: Série B00:00CSA - Londrina 0:101:30Vila Nova - Cruzeiro 1:002:30Novorizontino - Nautico 6:021:30Tombense - Ponte Preta -:-00:00Criciuma - Ituano -:-BRAZÍLIE: Copa do Brasil U2016:00Palmeiras U20 - Iape U20 -:-BRAZÍLIE: Copa Paulista - Play Off20:00Marilia - Piracicaba -:-BULHARSKO: Parva liga16:00Botev Plovdiv - Pirin Blagoevgrad -:-18:15CSKA Sofia - Hebar -:-BULHARSKO: Vtora liga13:45Strumska Slava - Etar -:-15:00Dunav Ruse - Belasitsa -:-15:00Litex Loveč - Minyor Pernik -:-15:00Maritsa Plovdiv - Svoge -:-15:00Sozopol - Vitosha Bistritsa -:-15:00Yantra Gabrovo - Montana -:-BULHARSKO: 3.

FC Frankfurt - TuS Makkabi Berlin -:-NĚMECKO: Oberliga NOFV Jih14:00Auerbach - Einheit Wernigerode -:-14:00Bautzen - Nordhausen -:-14:00Bischofswerdaer - Halle -:-14:00Blau-Weiss Zorbau - An der Fahner Hohe -:-14:00Freital - Krieschow -:-14:00Ludwigsfelder - Grimma -:-14:00Plauen - Einheit Rudolstadt -:-14:00Sandersdorf - Oberlausitz -:-NĚMECKO: Oberliga Šlesvicko-Holštýnsko14:00Flensburg - SC Weiche-08 II -:-14:00Kilia Kiel - GW Siebenbaumen -:-14:00Todesfelde - Pansdorf -:-NĚMECKO: Oberliga Hamburk13:00Dassendorf - Paloma -:-NĚMECKO: Oberliga Brémy13:00BTS Neustadt - Komet Arsten -:-14:00Aumund-Vegesack - Vatan Bremen -:-14:00Brinkumer - Hemelingen -:-15:00Woltmershausen - Surheide -:-NĚMECKO: Oberliga Dolní Sasko15:00Luneburger Hansa - Hannoverscher SC -:-16:00Eintracht Celle - Pattensen -:-NĚMECKO: Oberliga Vestfálsko16:00Ennepetal - Siegen -:-NĚMECKO: Oberliga Hesensko14:00Giessen - Steinbach Haiger II -:-14:30Baunatal - Stadtallendorf -:-15:00Alzenau - Fernwald -:-15:00Eint.

Polten Ž - Sturm Ž -:-17:00First Vienna Ž - Neulengbach Ž -:-RUMUNSKO: Liga 114:30Botosani - U Craiova 1948 -:-17:00Farul Constanta - U. Kluž -:-20:00Univ. Craiova - Petrolul -:-RUMUNSKO: Liga 210:00CSC Dumbravita - CSM Slatina -:-10:00Poli Iasi - Metaloglobus Bucharest -:-10:00Selimbar - Unirea Slobozia -:-10:00Unirea Constanta - Baia Mare -:-10:00Viitorul Tg. Jiu - Unirea Dej -:-11:00Din. Bukurešť - Ripensia Timisoara -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 114:00Brodoc - CSM Bacau -:-14:00Bucovina Radauti - Ceahlaul -:-14:00Dante Botosani - Viitorul Darabani -:-14:00Stiinta Miroslava - Foresta Suceava -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 214:00CSM Focsani - Viitorul Ianca -:-14:00Dinamo Bacau - Sporting Liesti -:-14:00Metalul Buzau - Vointa Limpezis -:-14:00Unirea Branistea - CSM Ramnicu Sarat -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 314:00Afumati - Gloria Albesti -:-14:00Agricola Borcea - F.

Almaty - FC Astana -:-KAZACHSTÁN: 1. liga12:00Yassy - Zhenis -:-KEŇA: Premier League14:00OdloženoBandari - Bidco United -:-14:00OdloženoFortune Sacco - Gor Mahia -:-14:00OdloženoKariobangi Sharks - Ulinzi Stars -:-14:00OdloženoLeopards - Talanta FC -:-KOLUMBIE: Primera B - Clausura - Quadrangular00:10Fortaleza - Llaneros 1:202:30Chico - Barranquilla 1:022:00Real Santander - Tigres -:-23:00Huila - Quindio -:-KOSOVO: Superliga13:00Dukagjini - Drita -:-13:00Priština - Ferizaj -:-KOSTARIKA: Primera División - Apertura - Play Off04:00Saprissa - Alajuelense 2:0KOSTARIKA: Liga de Ascenso - Apertura23:00Carmelita - Puerto Golfito FC 3:220:30ADR Jicaral - Cofutpa -:-22:00Cons.

Peterburg - Rodina Moskva U21 -:-RUSKO: FNL 2 - sk. 306:00Sakhalin - Spartak Tambov 1:212:00Str. Moskva - Sakhalinets -:-12:00Znamya Noginsk - Kaluga -:-13:00Saratov - Kolomna -:-14:00Kursk - Rodina Moskva 2 -:-14:00Kvant - Bryansk -:-14:00Salyut-Belgorod - Saturn Ramenskoje -:-15:00Lipetsk - Arsenal Tula 2 -:-16:00Ryazan - Peresvet Podolsk -:-RUSKO: 1. liga ženy - Skupina o titul15:00FK Rostov Ž - Zenit Ž -:-ŘECKO: Super League16:00Volos - Levadiakos -:-19:30Aris - Ionikos -:-SALVADOR: Primera Division - Apertura23:30Aguila - Jocoro -:-SAN MARINO: Campionato Sammarinese15:00Folgore - Murata -:-15:00Pennarossa - Tre Fiori -:-SAÚDSKÁ ARÁBIE: Saudi Professional League17:30Al Taee - Al-Hilal -:-19:45Al-Fateh - Al-Raed -:-19:45Al Shabab - Al Khaleej -:-SENEGAL: Ligue 119:00Dakar SC - Diambars -:-19:00Jaraaf - Sonacos -:-19:00Mbour - Guediawaye -:-19:00Teungueth - Douanes -:-SEVERNÍ IRSKO: NIFL Premiership16:00Ballymena - Coleraine -:-16:00Carrick Rangers - Dungannon -:-16:00Crusaders - Glenavon -:-18:30Portadown - Newry City -:-SEVERNÍ IRSKO: NIFL Championship16:00Annagh - Ballyclare -:-16:00Dundela - Knockbreda -:-16:00H&W Welders - Dergview -:-16:00Institute - Ards -:-16:00Loughgall - Ballinamallard -:-16:00OdloženoNewington - Warrenpoint -:-SEVERNÍ MAKEDONIE: 1.

Constanta 2 -:-14:00Gloria Baneasa - Calarasi -:-14:00Recolta Gh. Doja - Amara -:-14:00Voluntari 2 - Inainte Modelu -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 414:00Popesti Leordeni - Tunari -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 510:00Targu Secuiesc - SR Brasov -:-14:00CSO Plopeni - Cetate Rasnov -:-14:00Kids Tampa Brasov - Odorheiu -:-14:00Olimpic Zarnesti - Paulesti -:-14:00Sepsi Sf. Gheorghe 2 - CS Blejoi -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 614:00Petrolul Potcoava - Vedita Colonesti -:-14:00Sporting Rosiori - Calimanesti -:-14:00Viitorul Daesti - Horezu -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 714:00Lupac - CSM Deva -:-14:00Retezatul Hateg - Viitorul Tg. Jiu II -:-14:00Viitorul Simian - CSO Filiasi -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 814:00CSM Resita - Avantul Periam -:-14:00Progresul Pecica - Ghiroda & Giarmata Vii -:-14:00Soimii Lipova - Phoenix Buzias -:-14:00Teuz Cermei - Crisul Chisineu Cris -:-RUMUNSKO: Liga 3 - Seria 914:00Ocna Mures - Unirea Ungheni -:-14:00Univ.

Truiden - Charleroi -:-20:45Leuven - Genk -:-BELGIE: Challenger Pro League16:00Virton - Lierse K. -:-20:00Lommel SK - Club Bruggy U23 -:-BELGIE: National Division 119:30Dessel - OC Charleroi -:-19:30Francs Borains - Gent B -:-20:00Charleroi B - Thes Sport -:-20:00Patro Eisden - Ninove -:-20:00RAAL La Louviere - Hoogstraten -:-BELGIE: Second Amateur Division Group ACFF20:00Meux - Verlaine -:-20:00Namur - Stockay-Warfusee -:-20:00Rebecquoise - Acren -:-20:00Tubize - Stade Disonais -:-20:00Waremme - Jette -:-BELGIE: Second Amateur Division Group VFV A19:00Cercle Bruggy 2 - Oostkamp -:-19:30Torhout - Petegem -:-20:00Aalst - Erpe-Mere -:-20:00KRC Gent - Waregem 2 -:-20:00Lokeren-Temse - Dikkelvenne -:-BELGIE: Second Amateur Division Group VFV B19:30K.

114:00Dynamo Stavropol - Alania 2 -:-14:00Forte Taganrog - Nalčik -:-14:00SKA Rostov - Kholding -:-15:00Mashuk - Legion Dynamo -:-16:00Černomorec - Maykop -:-16:00FK Chayka - Biolog -:-RUSKO: FNL 2 - sk. 213:00Tekstilshtik - Tver -:-14:00Din. Moskva 2 - Khimik -:-15:00Murom - Dynamo Vologda -:-16:30Baltika 2 - Yenisey 2 -:-16:30Znamya Truda - S. Kostroma -:-17:00Leningradets - Yadro -:-18:00Zvezda St.

Rail Club du Kadiogo x AS Vita Club 16.10.2022 - Azscore Match of the teams Rail Club du Kadiogo and AS Vita Club within the tournament CAF Champions League. Day of the match:

Ousmane Junior Sylla - Player profile - Transfermarkt Ousmane Junior Sylla, 31, from Burkina Faso ➤ Rail Club du Kadiogo, since ➤ Defensive Midfield ➤ Market value: - ➤ * Dec 31, 1990 in

-:-10:15Luhačovice - Nevšová -:-14:30Kvasice - Nedašov -:-14:30Morkovice - Strání -:-ČESKO: I. Celostátní dorostenecká liga12:30České Budějovice U19 - Příbram U19 -:-ČESKO: 1. liga ženy11:00Lok. Brno Ž - Baník Ostrava Ž -:-11:00Viktoria Plzeň Ž - Slovan Liberec Ž -:-14:00Slavia Praha Ž - Sparta Praha Ž -:-DÁNSKO: 1. divize12:00Koge - F.

Breaking News: Asante Kotoko to face Burkinabe club RC Breaking News: Asante Kotoko to face Burkinabe club RC Kadiogo in CAF fixture will face the winner of Gaborone United vs AS Vita Club

Match Preview: Asante Kotoko vs RC Kadiogo, Team News Asante Kotoko host Burkina Faso side RC Kadiogo for Caf Champions League where they would meet either AS Vita Club or Gaborone

Kotoko to battle Burkinabe side RC Kadiogo in CAF - Starr Fm The winner of this round will play against the winner of the game between Botswana side Garbone United and AS Vita Club in the second round

MFL14:00Bregalnica - Sileks -:-14:00Makedonija GP - FK Skopje -:-14:00Pobeda - Akademija Pandev -:-14:00Rabotnicki - Shkendija -:-SEYCHELLY: First Division League13:30OdloženoLa Passe - Lightstars -:-14:00OdloženoSt Michel Utd - Bel Air -:-17:00St John Bosco - LMS -:-SINGAPUR: Premier League11:30Tampines - Albirex Niigata -:-11:30Young Lions - Hougang -:-SKOTSKO: Premiership16:00Celtic - Hibernian -:-16:00Livingston - St. Johnstone -:-16:00Ross County - Dundee Utd -:-16:00St.

Rail Club de Kadiogo vs Asante Kotoko - Scores24.live Many matches should not be ignored. The battle of Rail Club de Kadiogo vs Asante Kotoko on 12 September 2022 and its live streaming is

SONABEL vs Rail Club Kadiogo H2H Stats Record & Results Watch SONABEL vs Rail Club Kadiogo live & check their rivalry & record. Domestic League Stats For SONABEL v Rail Club

[[STREAMING>>]-] Live: RC Kadiogo vs Vita Club stream 15 October 2022

Meer acties